Державна служба статистики оприлюднила дані про нестачу трудових кадрів на вітчизняних підприємствах

Найбільший дефіцит кадрів - у переробній промисловості. Підприємствам не вистачає близько 15,7 тис. осіб.

Суттєва нестача кадрів і в сільському господарстві - близько 14 тис. осіб.

Потрібні люди також і в сфері держуправління. Державним структурам не вистачає 8,5 тис. працівників. Брак кадрів у торгівлі оцінюється Державною службою статистики на рівні 7,4 тис. осіб.

Існування з одного боку нестачі кадрів, а з іншого - безробіття, опитані "Ділом" експерти пояснюють невисокими заробітними платами, а також перекосом у сфері вищої освіти. За даними Держстату, середня заробітна плата в сільському господарстві за підсумками першого кварталу склала лише 1770 грн. на місяць.

На сьогоднішній день чимало людей, маючи вищу освіту, залишаються безробітними. Це багато говорить про якість підготовки у вищій школі, зазначають експерти.

Які кадри потрібні

Сільське господарство в першу чергу відчуває брак кваліфікованих фахівців виробничих спеціальностей, а також топ-менеджерів.

За словами координатора проекту "Агрошкола" асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Олександра Вержиховського, 4 з 10 підприємств, що працюють в аграрному секторі Україні, відчувають нестачу в кадровому забезпеченні середньої управлінської та виробничої ланки.

Якщо говорити про виробничі спеціальності, то в найбільшому дефіциті кваліфіковані агрономи, інженери-механіки, ветеринари, зоотехніки.

За словами Олександра Вержиховського, існує також колосальний розрив між потребами сучасного високотехнологічного виробничого процесу і навичками та досвідом співробітників, задіяних в різних його ланках.

У переробній промисловості список найбільш дефіцитних фахівців безпосередньо залежить від специфіки тієї чи іншої галузі. Наприклад, до найбільш затребуваних кадрів у Хлібпромі відносяться тістоміси - фахівці, які оперують тістомісильним обладнанням.

У важкій промисловості, в першу чергу в металургії, найбільш затребувані механіки, технологи, електрики та інженери.

Традиційно високий попит у переробній галузі відзначається на висококваліфікований технічний персонал, здатний керувати сучасним обладнанням.

Згідно з результатами опитування, підготовленого компанією "Ernst & Young України", саме брак технічних фахівців і керівників середньої ланки буде основною кадровою проблемою в майбутньому.

Джерело: http://delo.ua/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад