Повернення на колишнє місце роботи: плюси та мінуси
Залишаючи компанію, не зарікайтеся: можливо, коли-небудь вам доведеться знову там працювати.
Теплі обійми
Якщо ви зберегли рівні відносини з начальством, не бійтеся стукатися в знайомі двері. Найчастіше керівництво не може надати працівникові необхідні умови розвитку. Мова йде не стільки про невдоволення зарплатою, скільки про неможливість кар'єрного просування. Пропрацювавши на новому місці якийсь час, ви здобуваєте додаткові навички та досвід, що дозволяє керівництву розглядати вас в якості гідного кандидата. Багато компаній вітають тих, хто повертається. Ваше приєднання до рідного колективу працює на позитивний імідж фірми: тут хочеться працювати.
Не бійтеся косих поглядів. Ви вступаєте в команду в новому статусі, і колеги це розуміють. Навіть якщо ви потрапили під скорочення, повернення на колишнє місце буде для вас більш оптимальним варіантом, ніж тимчасові підробітки або часта зміна наймачів. До того ж не прийдеться витрачати час на адаптацію.
Однак пам’ятайте: рідко яка компанія стоїть на місці. «Змінюється стратегія, керівництво, підхід до справи, - коментує директор департаменту по роботі з персоналом роздрібної мережі "Техносила" Борис Резапов. - Це стара нова компанія. Тому співробітникові прийдеться знову себе зарекомендувати та багато чому вчитися». Зміна керівництва - один з найпоширеніших мотивів для повернення: «дурень-директор» більше не буде вас третирувати. Вертатися на колишнє місце варто, якщо причини, через які ви були вимушені залишити компанію, більше неактуальні.
Помста кривдникові
Краще не ризикувати та подумати кілька разів перед тим, як вертатися в компанію, що примусила вас піти. Мова йде не про вимушене та обґрунтоване скорочення або звільнення через справжню профнепридатність, а про виживання працівника з колективу. «Не варто вертатися в компанію, керівництво якої навмисно створювало нестерпні умови для роботи, - рекомендує Борис Резапов. - Не погоджуйтеся, навіть якщо вам запропонували більш високу посаду. Джерела конфлікту не ліквідовані, і подібна поведінка може повторитися знову. Спробуйте знайти фірму, цінністю якої є повага до співробітників». Те ж саме стосується порушень правил трудового законодавства або наплювацького ставлення до працівника.
На жаль, у безвихідній ситуації людина може погодитися на будь-яку посаду. Будьте готові до прохолодних відносин з начальством, награного співчуття колег. При будь-якій можливості шукайте нову роботу, розвивайте ділові якості, ставайте конкурентоспроможним.
Шило на мило
Одні компанії зацікавлені в лояльних співробітниках, інші вводять заборону на тих, хто повертається. Особливо гострим стає питання, коли працівник бігає між конкуруючими компаніями. Навряд чи фірма знову прийме перебіжчика, що з'явився з повинною. Зважте всі за та проти, шукайте більш вигідні пропозиції. Подумайте, у якому варіанті вас очікують найбільші можливості. Перш ніж погодитися на колишнє місце, постарайтеся перевірити, чи дійсно змінилася ситуація в компанії.
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 11588 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Порятунок будівлі колишнього музучилища: про що йшлося на засіданні Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини
09.01 У матеріалах справи можуть з'явитися нові відомості.
На Кам'янеччині браконьєри завдали збитків природі на понад 300 тисяч гривень
09.01 На правопорушників відкрито кримінальне провадження.
Шестеро кандидатів у депутати Хмельницької облради «зняли» свої кандидатури: хто може замінити Крупу
09.01 Визначили наступного за черговістю кандидата.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...