Успішна стратегія для успішної кар'єри

Ви, мабуть, чули про важливість «нетворкінгу» (розширення кола своїх знайомих по роботі) для просування кар'єри. Однак якість цього «нетворкінгу» часто залежить від того, як ви умієте «втиратися в довіру».
Успішна стратегія в цій справі не обов'язково вимагає, щоб ви підлизувалися до начальства, промовляючи нещирі дифірамби (хоча виразити щире замилування ніколи не зашкодить).
Щоб увійти в довіру, достатньо просто вміти розпочати легку невимушену розмову з незнайомцем. Якщо ви вмієте заводити знайомства, успіх подальшого розвитку цих взаємин з користю для кар'єри - справа техніки.
Однак навіть для найбільш відкритих людей завдання «завести невимушену бесіду з незнайомцем», особливо якщо цей незнайомець володіє важелями керування вашою кар'єрою, може виявитися не з легких.
Експерти виділяють 6 кроків, які допоможуть вам заводити знайомства природно, невимушено та із задоволенням (принаймні, так це буде виглядати):
1. Проведіть розслідування
З'ясуйте, хто у вашій професії або пов'язаних з нею галузях може допомогти вам у кар'єрі, і довідайтеся про цих людей більше. Для початку непогано дізнатися, чи ведуть вони блоги в Інтернеті, і чи мають вони сторінку в соціальній мережі. Якщо ви довідаєтеся, що вони планують бути на якомусь професійному заході, постарайтеся теж там з'явитися. А якщо ви довідаєтеся, що ця людина розділяє якісь ваші захоплення, наприклад, любить ту ж спортивну команду, - це може стати прекрасним приводом зав'язати розмову.
2. Розглядайте не тільки «звичайних підозрюваних»
Багато професіоналів мріють зустрітися з керівниками різних компаній. Однак дуже часто ці люди занадто недоступні, до того ж вони перебувають занадто високо, щоб допомогти вам у кар'єрному просуванні.
Джон О'Коннор, президент консалтингової компанії Career Pro, рекомендує знайти підхід до асистентів начальників по адміністративній частині. «Вони часто тримають у руках ключі від бізнесу й можуть володіти дуже цінною інформацією про внутрішнє життя компанії», - говорить він.
3. Не просіть ні про що відразу
Перш ніж виявити свої потреби, спочатку постарайтеся сподобатися людині. Якщо ви хочете, щоб вона допомогла вам знайти роботу після двох хвилин бесіди, сповільніть свій темп. «Ви ж не хочете показати, що ви перебуваєте в стані розпачу», - говорить Лора Декарло, автор книги «Ляпи при пошуку роботи».
Коли ви намагаєтеся отримати з нового знайомства користь, для початку зробіть так, щоб людина відчула себе комфортно, ведучи з нею тривалу світську бесіду. І тільки потім просіть про щось. Декарло уточнює, що проміжок між першим знайомством і моментом, коли ви зможете зізнатися, що вам дійсно потрібно від вашого нового приятеля, може розтягтися до шести місяців.
4. Підготуйте коротку самопрезентацію
«Забудьте про «промову в ліфті» на 15 секунд, якій навчають на тренінгах», - говорить О'Коннор. У більшості випадків, у вас у розпорядженні є менш ніж 9 секунд, у які ви повинні укластися, щоб повідомити вашому візаві, чим ви займаєтеся, не називаючи цього. Фраза «Я роблю так, щоб у людей був дах над головою» інтригує більше.
5. Зосередьтеся на іншій людині
Дослідження показують: коли людям задають питання про них, після закінчення бесіди в них складається більш сприятлива думка про вас. Однак не перестарайтеся. Якщо ви бачите, що вони взагалі не захоплені бесідою з вами, розробіть стратегію ввічливого відходу та переключіться на інше завдання. Але пам’ятайте, що, якщо ви не вмієте зав'язувати невимушену бесіду з незнайомцями, то вашому новому співрозмовникові може теж не сподобатися відповідати на ваші запитання.
6. Лестіть його самолюбству, але не прогинайтеся
Між вираженням замилування та підлесливістю пролягає тонка межа. Якщо ви хочете зробити комплімент – чи то з приводу витонченого взуття або вдалої статті, постарайтеся бути щирим. Якщо ви не впевнені, що ваші компліменти прозвучать переконливо, потренуйтесь на другові, який забезпечить вам зворотну реакцію.
Правильна світська бесіда відкриває можливості для контактів у майбутньому. Якщо бесіда пройшла вдало, попросіть візитівку. Якщо вам відмовили, не приймайте це на свій рахунок. Якщо ви одержали контактну інформацію, нагадайте про себе в короткому листі через два дні.
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 19155 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини
.ua
«Я цемент замішаю руками»: про контрасти війни з поїздки на Ізюмщину
21.04 Стікають кров'ю зранені місцини і поглядом-пусткою зирять увись...
Де у Хмельницькому 22 квітня не буде електроенергії
21.04 Понад 30 вулиць тимчасово залишиться без світла.
У Подільських Товтрах відкрили нову еколого-навчальну стежку «ГеоМандри»
21.04 Новий маршрут вже доступний для відвідування.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...