84% співробітників були обмануті роботодавцями при прийманні на роботу
За даними компанії Headhunter, 84% співробітників були обмануті роботодавцями при прийманні на роботу. Виходить, що це норма сучасного життя? Представляємо Вашій увазі топ-10 найпоширеніших обманів при оформленні на роботу.
1. Розмір заробітної плати. Сума, яка озвучується при співбесіді, містить у собі бонуси, премії, ПЗМ і «чайові». Крім того, роботодавець вказує зарплату без відрахування податків. У реальності ж, виплачується нижня межа обіцяної суми, мінімальний оклад, а все інше залишається лише в мріях працівника.
2. Умови роботи. Буває, що на початку роботи людина зіштовхується навіть з елементарною відсутністю робочого місця: окремого стола, стільця, ПК і канцтоварів. Умовчують роботодавці й про штрафи за запізнення на роботу, заборони на телефонні дзвінки додому та регламентовані походи в туалет. Необхідність навчання перш ніж розпочинати свою роботу. Часто роботодавець умовчує про переробки, і затримки після роботи, а також роботу у вихідні та святкові дні.
3. Посада. На співбесіді Вам можуть барвисто описати всі принадності спеціальності менеджер. А насправді, Вас візьмуть працювати помічником менеджера, і невідомо ще, чи «доростете» Ви до описаної посади. Багато роботодавців люблять недоукомплектовувати співробітників, вважаючи, що з обсягом, розрахованим на 4-5 осіб, цілком під силу впоратися 2-3.
4. Зміст роботи. Оскільки всі умови та вимоги до кандидата прописати в трудовому договорі часто нереально, роботодавці цим користуються та пропонують згодом більший обсяг роботи за менші гроші. Необхідно відразу уточнювати, які саме обов’язки передбачає дана посада. Якщо Ви влаштовуєтеся працювати, наприклад, маркетологом, то якими будуть Ваші обов'язки? Аналітика, ціноутворення, асортименти. Але так само вам можуть потім запропонувати роботу PR-менеджера: рекламні компанії, виставки, спілкування зі ЗМІ.
5. Оформлення за трудовою книжкою. Дуже часто з новим працівником укладається терміновий договір, контракт, або договір надання послуг на невизначений строк. Вони не гарантують захисту багатьох Ваших прав. У той же час умови офіційного працевлаштування, обіцяного Вам пізніше, в реаліях виявляються нездійсненними.
6. Випробувальний термін. Часто роботодавець пропонує для початку укласти договір з випробувальним терміном, після закінчення якого Вас приймуть на роботу за трудовим договором.
7. «Сіра» зарплата. Це зручно для роботодавця, тому що йде істотна економія на податках. Працівника теж переконують, що це йому вигідно. Але чи відповідає це дійсності? Можливо, Ви щось вигадаєте, недоплативши податки, але скільки ще втратите! Всі лікарняні, компенсації, кредити в банках, декретні, допомога на дитину та пенсія будуть розраховуватися виходячи з офіційного розміру зарплати. Не кажучи вже про те, що роботодавець у будь-який момент зможе Вас «кинути», не виплативши частину грошей. Довести щось у суді буде дуже складно.
8. Обов'язкове навчання. Дуже часто роботодавець перед початком роботи навчає нових співробітників. Ви повинні бути готовими до того, що цей час Вам не оплатять. І добре ще, якщо з Вас не будуть вимагати гроші за навчання. Деякі несумлінні роботодавці діють саме так: беруть гроші за навчання або оформлення документів і на цьому непогано заробляють. А після говорять, що шукач не здав атестацію, не пройшов за конкурсом й т.д.
9. Тестові завдання. На співбесіді шукачеві пропонують виконати тестову роботу великого обсягу: надрукувати, перекласти, написати, скласти проект договору, концепцію розвитку проекту й т.д. Природно, потім вона не оплачується, залишається в потенційного роботодавця. Претендент же не проходить конкурсний відбір, а вакансія, на яку він претендував, виявляється зайнятою.
10. Стан компанії на ринку праці. Часто роботодавці видають за дійсне неправду. Ви думаєте, що влаштовуєтеся в солідну, відому у своїй галузі фірму. А на ділі – стан компанії виявляється зовсім не настільки райдужним, аж до ситуації, коли фірма перебуває на межі банкрутства.
Ось такими є найпоширеніші виверти й обмани роботодавців при прийманні на роботу. Як з цим можна боротися?
Насамперед, варто навести довідки про передбачуване місце роботи, поговорити зі співробітниками та людьми, які вже звільнилися. Перевірте компанію через Інтернет і «чорні списки» роботодавців.
Задавайте більше питань на співбесіді, не соромтеся запитувати про всі нюанси: з чого точно складається зарплата, якими будуть Ваші обов'язки на новому місці, який графік роботи, як часто бувають збори, чи передбачається робота в позаурочний час і т.д. Довідайтеся, скільки співробітників працює в цьому відділі й зіставте з розмірами компанії та завданнями, що ставляться. Краще заздалегідь продумати всі питання, скласти список і йти на співбесіду з ним.
Уважно читайте текст трудового договору, який Вам пропонується. Дуже часто найважливіше в ньому друкують дрібним шрифтом. Заплутані договори напевно містять у якійсь частині інформацію, не вигідну для Вас. Якщо Вам пропонують «сіру» зарплату, можна запропонувати укласти контракт додатково до трудового договору, де будуть прописані реальні умови праці. Він не має юридичної чинності, однак, те, що роботодавець відмовляється від підписання такого контракту, вже повинне насторожити.
На що ще варто звернути увагу та що повинне Вас насторожити?
Не вказуються конкретні обов'язки.
Не йде мова про точний розмір зарплати або її розмір явно завищений.
Постійний пошук співробітників на ті самі посади, що свідчить про «плинність» співробітників.
Прохання заплатити за щось відразу ж повинні відіпхнути, адже Ви ж улаштовуєтеся, щоб заробляти, а не витрачати.
Якщо Вас попросять виконати якусь роботу «на пробу».
Якщо зажадають Ваші документи в заставу або для оформлення.
Якщо для роботи потрібні якісь документи (мед. книжка, закордонний паспорт і т.д.), краще оформлювати їх самостійно, а не купуватися на швидку та дешеву допомогу.
Розумна людина завжди зможе знайти вихід зі складної ситуації, а мудра людина ніколи в таку ситуацію не потрапить. Удачі при працевлаштуванні!
Джерело: http://www.myjulia.ru/
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 11588 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Порятунок будівлі колишнього музучилища: про що йшлося на засіданні Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини
09.01 У матеріалах справи можуть з'явитися нові відомості.
На Кам'янеччині браконьєри завдали збитків природі на понад 300 тисяч гривень
09.01 На правопорушників відкрито кримінальне провадження.
Шестеро кандидатів у депутати Хмельницької облради «зняли» свої кандидатури: хто може замінити Крупу
09.01 Визначили наступного за черговістю кандидата.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...