Як повернутися в компанію після звільнення?
Можливість отримати стару роботу є гарною в тому випадку, якщо ви були звільнені з фінансових причин, а зараз перспективи компанії поліпшуються. Запитайте себе, чи не було негативу в той момент, коли ви працювали в компанії або звільнялися, чи була ваша робота на належному рівні. Треба також подумати про доцільність повернення в колишню компанію.
Повертатися - так за підвищенням!
Дійсно, часто люди повертаються в компанію, з якої йшли. І відбувається це з різних причин. Випадок з практики: кандидат пропрацював у великій західній FMCG компанії 3 роки на асистентській позиції, але був вимушений піти через відсутність професійного зростання головний офіс не дозволяв ввести ще одну штатну одиницю рівня спеціаліста чи координатора. Менше ніж через рік роботи в іншій організації його запросили назад, бо знали про його ділові якості і на той час московському офісу підтвердили нову штатну одиницю.
Взагалі, часто ініціатива щодо повернення кандидатів виходить від самого роботодавця. У компанії залишаються колеги і друзі, які кличуть назад.
«Під час кризи мене звільнили через скорочення штату. Виплатили всі компенсації, розлучилися з компанією на добрій ноті, - розповідає Костянтин. - Однак криза скінчилася, через приблизно через півтора року мене покликали назад - притому, на більш високу позицію».
«Коли мене скоротили на моїй черговий роботі в розпал кризи 2008 року, пошук нового місця сильно затягнувся, - розповідає Катерина. - І в момент повного відчаю я отримую повідомлення колишньої начальниці (у нас з нею були дружні відносини) просто із запитанням «як справи?». У підсумку після моєї розповіді вона пропонує мені повернутися, причому їй вдалося зробити вакансію буквально «під мене» - тому що новий співробітник компанії тоді був не особливо й потрібен. Так, у мене була маленька зарплата, і в професійному плані робота мені вже нічого не дала, але в кризу я була рада й цьому. Просто вийшло перечекати бурю».
Вийде чи не вийде?
Відповідаючи на запитання «вийде чи не вийде вдруге», важливо розуміти причину звільнення в перший раз - щоб не наступити двічі на одні й ті ж граблі. Можливість повернення на попереднє місце роботи цілком залежить від принципів компанії. Деякі роботодавці (і їх, мабуть, більшість) ніколи не беруть назад колишніх співробітників. У той же час я знаю чимало випадків, коли працівник повертався, причому іноді не на колишню свою посаду, а на більш високу. І в результаті виходили як великі удачі, так і розчарування. Дуже важливо те, як людина свого часу попрощалася, які відносини збереглися у неї з колишніми товаришами по службі, як часто вона з ними потім спілкувалася, заходила до офісу поговорити, листувалася. У даному конкретному випадку особисті відносини важливіші, ніж суто професійні якості.
Співробітники хочуть повернутися з різних причин: наприклад, з'явилася можливість кар'єрного росту або з часу звільнення з компанії в ній відбулася повна (або часткова, але значуща для шукача) зміна керівництва та стратегії розвитку компанії. У такому разі вас можуть сприймати там як абсолютно нову та незнайому людину.
Як заявити про намір повернутися?
На співбесіді грамотно поясніть свою мотивацію і розкажіть про свою цінність для компанії на нинішньому етапі кар'єри. Не соромтеся та використовуйте всі можливості, що відкриваються для успішного професійного розвитку.
У разі проходження інтерв'ю в компанію, в якій ви раніше працювали, до процесу співбесіди потрібно підійти особливо ретельно. Звичайно, якщо вашим керівником в цій компанії був генеральний директор або топ-менеджер, то слід звернутися безпосередньо до нього і повідомити про своє бажання повернутися. В іншому випадку краще отримати додаткову інформацію про ситуацію в компанії й її перспективи у ваших колишніх колег, які продовжують там працювати. Отримавши всю необхідну інформацію, ви можете сміливо звертатися до HR-фахівців, не приховуючи від них свій попередній досвід роботи в межах цієї компанії.
За матеріалами http://rb.ru/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 20273 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Графік відключення світла на 26 грудня в Хмельницькій області
25.12 Протягом дня, переважно, електрику вимикатимуть у півтори черги одночасно. ...
Смак подільського Різдва: чому це свято пронизане символікою хліба
25.12 Дослідниця гастрономічної історії розповіла про традиції, які формувалися ...
Підкуп блогерів, дописи від ботів та організація мітингів в Європі: як працює роспропаганда
25.12 Російські боти починають активно працювати в соціальній мережі Bluesky ...
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...