Початок трудової діяльності
Володіючи мінімальним досвідом роботи або не маючи його зовсім, вчорашні студенти щиро ображаються, коли в компаніях їм пропонують початкові позиції з мінімальним окладом. З цієї ж причини молоді фахівці часто претендують на такі посади, які явно не відповідають їхнім компетенціям. Подібна поведінка особливо характерна для тих, хто закінчив «топові» виші, - їхні випускники буквально «штурмують» найбільші компанії з запитами отримувати «від 1000 євро».
Проте, якою б бездоганною репутацією ні користувався університет, ніщо не замінить практичного досвіду і здорових амбіцій. Диплом з відзнакою і знання мов за інших рівних умов служать лише додатковими плюсами для роботодавця, але істотно впливати на кар'єру випускника не можуть. Молодий фахівець повинен розуміти, що як професіонал він ще дуже сирий. Для того щоб стати цінним кадром, йому потрібне додаткове навчання та практичний досвід, і компанія змушена буде вкладати в його розвиток чималі кошти. Тому на співбесіді з роботодавцем випускникам набагато важливіше демонструвати свої можливості та потенціал, а невгамовні амбіції і бажання отримати «все й одразу» лише відштовхують.
У той же час великі закордонні компанії набагато охочіше беруть на роботу випускників. На сайтах багатьох корпорацій навіть створені спеціальні розділи, присвячені залученню студентів. Молодих фахівців рідко шукають через рекрутингові агентства - частіше компанії співпрацюють з вишами безпосередньо, запрошуючи кращих студентів на практику з подальшим працевлаштуванням.
Для успішної побудови кар'єри молодого спеціаліста існує декілька правил:
Чим раніше ви займетеся питанням працевлаштування, тим більше шансів на хорошу високооплачувану роботу буде у вас в майбутньому.
Практичне опанування професії краще розпочинати ще під час навчання, хоча б на останніх курсах в режимі неповної зайнятості. Якщо студент влаштовується на практику, то потрібно розуміти, що 1-2 місяці досвідом роботи назвати складно. Тим часом величезна кількість студентів, як і раніше, починають шукати роботу вже після захисту диплома, взявши річний тайм-аут і повертаючись до проблеми влаштування на роботу тільки восени, але ж у вересні конкуренція тільки посилюється.
Не бійтеся починати зі стартових позицій.
Найголовніше для молодого фахівця зовсім не зарплата, а можливість отримати гарний досвід. Приготуйтеся до того, що перший час ви будете працювати на створення власного іміджу, і окупляться ваші старання далеко не відразу. Всьому свій час. З досвідом роботи та хорошими рекомендаціями підвищення не змусить себе довго чекати.
Джерело: http://planetahr.ru/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 18574 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини
.ua
У Хмельницькому курсуватиме додатковий автобус до кладовища
20.04 Він курсуватиме наступного тижня.
На Шепетівщині сталася смертельна аварія
20.04 Правоохоронці встановлюють усі обставини дорожньо-транспортної пригоди за ...
Великдень – усі разом: чи домовляться православні та католики про єдину дату світлого свята?
20.04 Цьогоріч християни східного і західного обряду відзначають Великдень в оди ...
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...