Працевлаштування українців за кордоном

Безпрецедентне зростання темпів активності міграційних явищ у світі є одним із найважливіших і невід’ємних факторів сучасних глобальних змін. Активна участь громадян України у глобальних міграційних процесах потребує адекватних кроків з боку держави, спрямованих на захист їх законних прав та інтересів у країнах-реципієнтах.
За приблизними оцінками, нині за межами України перебуває понад 5 млн. її громадян, більшість яких (як трудові мігранти) зосереджена в країнах Європи й Америки: Росії, Португалії, Італії, Іспанії, Польщі, Чехії та США.
З метою розширення міжнародної договірно-правової бази у сфері працевлаштування та соціального захисту громадян, які працюють за межами держави, Міністерство закордонних справ України разом з Міністерством праці та соціальної політики України МЗС України докладають чимало зусиль щодо врегулювання правових засад перебування українців за кордоном. А поки що зайнятість громадян України за кордоном регулюється дванадцятьма чинними двосторонніми угодами про взаємне працевлаштування. Це угоди з Азербайджаном, Вірменією, Росією, Білоруссю, Словаччиною, Польщею, Молдовою, Угорщиною, Латвією, Литвою, Лівією, Португалією. У сфері соціального забезпечення громадян чинними є міжнародні договори з Республікою Болгарією, Естонською Республікою, Королівством Іспанія, Латвійською Республікою, Литовською Республікою, Словацькою Республікою, Чеською Республікою. Україна також є правонаступницею СРСР щодо трьох міжнародних договорів про соціальне забезпечення – з Монголією, Румунією та Угорською Республікою.
Більшість країн Європи звертають увагу на важливість адаптації українського законодавства до європейських стандартів. З огляду на це надзвичайно важливим кроком стало підписання Україною Європейської конвенції про правовий статус трудящих-мігрантів 1977 року, яка містить принципові аспекти щодо добору, медичного огляду та професійного іспиту, подорожування, дозволу на перебування, дозволу на роботу, воз’єднання сім’ї, умов праці, переказу заощаджень, а також соціального забезпечення, соціальної та медичної допомоги, закінчення трудових контрактів, порядку звільнення та повторного працевлаштування трудящих-мігрантів. Ратифікація Україною цього багатостороннього документу дозволить значно активізувати діалог з питання працевлаштування українських громадян за кордоном на двосторонньому рівні.
Нині триває робота над проектами угод про соціальне забезпечення громадян з Румунією, Угорщиною, Німеччиною, Португалією та Естонією. Близький до завершення і переговорний процес із Королівством Іспанія щодо укладення Угоди про врегулювання трудових міграційних потоків. Опрацьовується можливість внесення змін до польсько-української Угоди про взаємне працевлаштування працівників від 16.02.1994 р. з метою спрощення доступу на польський ринок праці сезонних робітників з України.
Прес-служба УВКР
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 19155 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини
.ua
Аварія на Кам'янеччині: зіткнулися мотоцикл та «ВАЗ»
22.04 Мотоцикліста госпіталізували до лікарні.
Із травня у Хмельницькому стартує запис дітей до першого класу: що варто знати батькам
22.04 Прийом документів триватиме впродовж місяця.
Міжнародні автобусні подорожі з України: як зручно забронювати квиток онлайн
22.04 Плануєте поїздку до Європи з України?
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...