10 якостей успішного претендента

10 якостей успішного претендента

Від пунктуальності до посмішки

Якими якостями потрібно володіти, щоб швидко добитися успіху в пошуках роботи? Здавалося б, це очевидно: треба бути упевненим в собі професіоналом. Насправді, цього замало. В результаті опитування кадровиків і рекрутерів «вималювалася» «топова десятка» корисних для претендента властивостей.

Професіоналізм: ви - саме той ідеал

Коли працедавець складає текст оголошення про вакансію, він «малює» ідеального для себе кандидата. Як правило, відступи від необхідного допустимі. Але, якщо претендентові вдасться переконати потенційного шефа, що він чітко підходить під його «картинку» (навіть, якщо це не зовсім так), то шанси безумовно зростають. Зрозуміло, ваш професіоналізм повинен впадати в очі при одному погляді на резюме. Отже, попрацюйте над ним грунтовно.

Дисциплінованість: роби те, що тобі говорять

Зазвичай, в оголошенні вказують, що робити претендентові, щоб заявити про себе: зателефонувати, частіше - відправити резюме певним способом. Все це необхідно виконати в точності, без самодіяльності. Якщо просять вислати резюме електронною поштою, вказавши в темі код вакансії, так і потрібно зробити, нічого не упустивши. Чітко слідуючи даним інструкціям, ви переконаєте працедавця в тому, що уважно і з повагою віднеслися до його вимог.

Оперативність: абонент завжди доступний

Оскільки ви відправили резюме, то чекайте відповіді. Будьте завжди доступні по вказаному вами телефону, постійно проглядайте електронну пошту. Працедавець не буде вам безперервно додзвонюватися, якщо ви недоступні, ви у нього - не єдиний. А ось, якщо відразу ж відгукнетеся, та ще і зумієте без проблем приїхати на співбесіду найближчим часом, запропонованим кадровиком, - це буде великим плюсом.

Пунктуальність: зволікання смерті подібне

Абсолютно очевидно, що з’явитися на інтерв’ю необхідно вчасно. Тому із запасом розрахуйте час на дорогу. Жодні пробки не будуть виправданням запізнення, і цією «дрібницею» можна зіпсувати все. Більшість працедавців признаються, що не запрошують на роботу тих, хто вмудрився не встигнути до призначеного часу співбесіди.

Від пунктуальності до посмішки

Нагадаємо, раніше Міністр праці і соціальної політики України Людмила Денісова заявила, що заборгованість по виплаті зарплати на підприємствах державної форми власності, за оперативними даними на 4 вересня, складала 86 млн. грн. Уряд розраховує, що до кінця року боргів в державному секторі не буде взагалі.

Стиль: строго у справі

Як не дивно, найпростіші істини нерідко забуваються. Багато менеджерів по персоналу не втомлюються дивуватися із зовнішнього вигляду деяких кандидатів, що плутають роботу і молодіжну вечірку. На першу зустріч з працедавцем необхідно одягнутися строго, по-діловому, навіть, якщо посада дозволяє деякі вільності.

Доброзичливість: посміхайтеся - за вами стежать

Усмішка всім до сподоби - не забувайте про це. До речі, якщо налаштуєтеся перед зустріччю на доброзичливий лад, це допоможе уникнути зайвих хвилювань. І якщо інтерв’юер відчує ваш позитивний настрій, він і відповість вам «тією ж монетою», і збереже про вас найсприятливіше враження. Власне, про доброзичливість не забувайте із самого початку - при першій телефонній бесіді постарайтеся проявити себе вихованою і доброзичливою людиною.

Красномовство: домашня заготівка

Збираючись на співбесіду, підготуйте чітку розповідь про себе. Природно, це повинна бути трудова біографія без особистих відступів, трохи докладніша, ніж в резюме, але викладена звичайною розмовною мовою. Обов’язково відзначте свої досягнення на колишніх робочих місцях, виділіть принципові етапи зростання і підвищення професійного рівня.

Винахідливість: лицар без страху і докорів

Необхідно також підготуватися до відповідей на різні «каверзні питання», які так полюбляють кадровики. Наприклад, про свої позитивні і негативні якості, про те, чому на посаду повинні узяти саме вас і так далі. Тільки підготуйтеся якісно, співбесідникові повинно здаватися, що ваша розмова протікає природно, він не повинен запідозрити, що свою промову ви вивчили напам’ять.

Зацікавленість: хотіти не шкідливо

Кандидат повинен не тільки жваво відповідати на питання, але і задавати свої. Цим він покаже свою активну життєву позицію і, що важливо, дійсну зацікавленість в запропонованій роботі. Навіть, якщо вам все детально розповіли про вакансію, завжди можна і потрібно що-небудь уточнити. Проте, всі питання повинні бути доречні. Ніколи не можна починати розмову з обговорення зарплати - це поганий тон. Власне, питання про різні бонуси і власні вигоди допустимо піднімати вже після того, як вам дали зрозуміти, що задоволені вашою кандидатурою.

Інформованість: шпигунські пристрасті

Деякі працедавці спеціально питають кандидатів: що ви знаєте про нашу компанію і як представляєте свою діяльність в ній? Природно, це питання не повинне залишитися без відповіді. Тому до співбесіди претендентові необхідно отримати максимум інформації про майбутнє можливе місце роботи. І навіть, якщо вам не поставлять подібного питання, підкреслити свою обізнаність завжди корисно - в ході довгої розмови напевно підвернеться випадок. Ваша інформованість буде великим плюсом і ще раз підкреслить вашу зацікавленість і відповідальне відношення до роботи.

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад