Журналістика як спосіб життя
Легкою цю професію не назвеш. Вона диктує особливий темп життя, змушуючи журналіста підкорятися ритму виходу видання або передачі. Від журналістів чекають оперативності, об'єктивного, без нав'язуваних оцінок, висвітлення подій, достовірності фактів. А пошук істини завжди був заняттям небезпечним.
Взагалі, журналістика - це не просто професія, це покликання, це особливий світогляд і найважливіше серед групи подій, знаходити пояснення фактам, вдягати свої думки в точні і зрозумілі слова.
Здібності до цієї професії є у тих, хто любить: активно брати участь суспільному житті; швидко переключатися з однієї роботи на іншу; спостерігати за поведінкою і життям людей; аналізувати явища і події.
Спеціальну професійну підготовку отримують на факультетах журналістики. Закінчивши одне з відділень, випускник може зайнятися наступними видами діяльності:
1. Позаштатний кореспондент або «фрілансер». Це незалежний журналіст, що пропонує свої матеріали виданню. Живе на гонорари, які отримує за публікацію своїх творів і їхній передрук.
2. Власний кореспондент. Обов'язок - збір інформації, поставка свіжих новин. Повинен розбиратися в усьому: від мітингів до концертів.
3. Репортер. Це автор «новинних» жанрів. Повинен уміти завжди опинитися в центрі подій.
4. Ведучий рубрики, тобто постійного розділу в газеті, журналі, радіо, або телепрограмі.
5. Відповідальний секретар. Допомагає узгодити роботу відділів, контролює всю роботу з випуску свіжого номера, починаючи зі складання попереднього плану номера до верстки і здачі макета в друкарню.
6. Головний редактор. На ньому лежить відповідальність за підготовку матеріалів до друку та вихід номера. Створити стиль газети або журналу може тільки яскрава особистість.
На відміну від позаштатного кореспондента, постійний співробітник газети отримує зарплату і гонорар.
7. Непогано може заробити журналіст, який знайшов себе в рекламі. Перспективно новий напрямок, що з'явилося в протягом останнього десятиліття, - зовнішня реклама (щити, вивіски, вітрини).
8. Робота на радіо і телебаченні передбачає і написання сценаріїв, і озвучування текстів, підготовку своїх програм, вихід у прямий ефір. Це радіомовлення, ді-джеї, диктори, звукорежисери, оглядачі, коментатори.
9. Журналістської елітою завжди вважалися «міжнародники» та вимоги до них, як і раніше високі: знання кількох іноземних мов, вміння добре розбиратися в історії та культурі тієї країни, де вони будуть працювати.
Зарплата журналістів, як можна побачити з вищесказаного, сильно буде залежати від місця його роботи. Якщо це «вільний художник», то його заробіток безпосередньо залежить від того, як він буде «крутитися». Якщо це окладна система оплати, то вона коливається в межах від $ 100 до $ 1000 в залежності від займаної посади.
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 11005 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Порятунок будівлі колишнього музучилища: про що йшлося на засіданні Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини
09.01 У матеріалах справи можуть з'явитися нові відомості.
На Кам'янеччині браконьєри завдали збитків природі на понад 300 тисяч гривень
09.01 На правопорушників відкрито кримінальне провадження.
Шестеро кандидатів у депутати Хмельницької облради «зняли» свої кандидатури: хто може замінити Крупу
09.01 Визначили наступного за черговістю кандидата.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...