Найнебезпечніші професії в світі

Найнебезпечніші професії в світі

Найнебезпечнішою серед цивільних професій прийнято вважати професію шахтаря. Підтверджень тому безліч. Ми чуємо про аварії, що забрали життя людей, на вугільних шахтах регулярно. Найбільша у світі аварія на шахті сталася в Китаї. У квітні 1942 р. вибух вугільного пилу на шахті "Хінкейко" забрав життя 1572 осіб.

Україна разом з Китаєм та Росією лідирує за показником смертності в галузі. Число загиблих шахтарів на 1 млн. т. вугілля в цих країнах близько до 2, за деякими даними в Китаї він досягає 4. Україна і Росія продовжують тенденцію що склалася в СРСР, де на кожен видобутий шахтним способом мільйон тонн вугілля припадає один загиблий гірник. Середня тривалість життя радянського шахтаря була - 49 років.

На відміну від нашої країни, в Китаї помітні позитивні зміни. У найбільшій створеної вугільної компанії China Shenhua Energy Co рівень смертності в шахтах порівняємо з американським - 0,027 смерті на 1 млн. т. видобутого вугілля.

Найнебезпечніша для роботи країна

Незважаючи на позитивні тенденції, Китай залишається країною, де робота пов'язана з небезпекою втрати життя і здоров'я. Так за даними Міжнародної організації праці, в Китаї внаслідок аварій на робочому місці гине 0,012% зайнятого населення в рік.

Перелік найнебезпечніших спеціальностей Америки.

А які ж професії вважаються небезпечними в штатах? Відповідь на це питання дає статистика Департаменту праці США.

Найбільше гине людей, чия професійна діяльність пов'язана з риболовною промисловістю (118.4 смертельних випадків на кожні 100 тис. працюючих). Друге місце в списку небезпечних професій зайняли лісоруби (відповідно, 92.9). На третьому місці - професійні пілоти і бортінженери (66.9 смертельних випадків на 100 тис працюючих). Далі йдуть сталевари (55.6), сміттярі і співробітники підприємств з переробки відходів (43.8), фермери (41.1), електрики, обслуговуючі мережі електропередач (32.7), водії важких вантажівок (29.1), сільськогосподарські робітники (23.2) і будівельники (22.7).

Для порівняння, рівень смертності представників найбільш "ризикованих" професій помітно нижче - для поліцейських він складає 18.2 на 100 тис., для пожежників - 11.5.

Варто згадати що, більш ніж у 90 відсотках випадків жертвами нещасних випадків на роботі стають чоловіки.

На думку міжнародних статистиків, на другому місці за небезпекою - професія журналіста. У нас в країні широку популярність набула справа Георгія Гонгадзе, обезголовлене тіло якого знайшли в Таращанському лісі під Києвом. Небезпечно бути журналістом в мирний час, але ще більш небезпечніше для них війни, на які кореспонденти завжди відправляються з великим бажанням, зняти сенсаційний репортаж. Іноді їм це вдається, і тоді ми дізнаємося подробиці з місця подій, іноді ж, об'єктив фотоапарата приймають за снайперський приціл, і ми дізнаємося про загибель чергового журналіста.

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад