У Хмельницькому потрібні швачки і водії, а не менеджери і програмісти

Тим не менш, робітничих спеціальностей хмельничани набувають неохоче
- Більшість пропозицій роботи – це робітничі професії. Але майже 60% безробітних, які перебувають в нас на обліку, мають вищу освіту, - каже заступник директора Хмельницького міського центру зайнятості Інна Білик.
Потрібні менеджери зі збуту
Домінуючими видами економічної діяльності в нас в місті є торгівля, заклади громадського харчування, автоперевезення. З початку будівельного сезону актуальними є будівництво, комунальне господарство, сфера послуг невиробничого характеру – це і перукарські послуги, і ремонтні послуги. Також працюють великі підприємства – радіозавод, тобто державне підприємство «Новатор», завод «Темп», завод ковальсько-пресового устаткування і дрібні приватні підприємства цього напрямку.
- Велика потреба є в продавцях продовольчої та непродовольчої групи товарів, у контролерах-касирах, касирах торгового залу, продавцях-консультантах, торгових агентах. Також потрібні менеджери, але більше зі збуту, ніж з постачання, - каже Інна Білик.
До видів економічної діяльності, куди відносяться підприємства громадського харчування, є багато замовлень на сьогоднішній день на кухарів, офіціантів, барменів. Маємо гарний ринок збуту. Як наслідок — однією з домінуючих професій є професія швачки. Також у швейному виробництві потрібні кваліфіковані розкрійники-закрійники, прасувальниці.
Монтажники-висотники
Користуються попитом водії. Як правило, ті, хто має допуск до газових установок і перевезень з причепом, а також дозвіл на пасажирські перевезення.
Дуже гарний попит є на будівельні професії – це і лицювальники-плиточники, бетонярі, мулярі, штукатури, електрогазозварники, монтажники гіпсокартонних конструкцій.
Серед сфери послуг можна виділити майстрів манікюру та педикюру.
- На перукарів ажіотаж трохи спав. Можливо, у зв’язку з тим, що наші навчальні заклади випустили багато таких фахівців. Періодично буває спалах вакансій для бухгалтерів – як правило, кількість пропозицій роботи зростає перед плановими квартальними та річними звітами, - каже заступник директора міського центру зайнятості Інна Білик.
Для чоловіків періодично бувають вакансії на некваліфіковані роботи – роботи з благоустрою, двірники, вантажники, комплектувальники. Для жінок актуальними є пропозиції роботи, які не потребують кваліфікації – прибиральниці, пакувальниці.
Робітники найзатребуваніші
На сьогоднішній день домінують пропозиції роботи за робітничими професіями.
Як правило, до центру зайнятості приходять шукати роботу ті, хто має вищу освіту. Більшість з них молодь, або ж люди, які тривалий час не працювали за основною професією, але все ж намагаються влаштуватись.
- На жаль, ми не можемо влаштувати на роботу багато людей з дипломами менеджерів.
Тому центр зайнятості проводить профорієнтаційну широкомасштабну роботу, «підштовхуємо» людей до того, щоб вони набували робітничих професій, - каже Інна Білик.
За словами заступника директора центру зайнятості, важко влаштувати і економістів. Причина – професія себе дещо пережила – сьогодні потрібні аналітики, маркетологи, а не економісти, яких продовжують готувати навчальні заклади. Також наразі проблемним є працевлаштування системотехніків і програмістів, зокрема нашого політехнічного коледжу, національного університету, випускники, які вчились в інших містах. Причина – перенасичення ринку праці.
Хто заробляє найбільше
За даними статистиків, середня зарплата працівників області в травні становила 2021 гривню. Це майже вдвічі більше встановленого прожиткового мінімуму для працездатної особи та мінімальної зарплати, яка становить 960 гривень. Проте на 21,4% нижче, ніж в середньому по Україні.
Вище середнього рівня по області була зарплата в фінансистів, управлінців і працівників промисловості. Так, працівники фінансової діяльності в середньому заробляли по 3934 гривні на місяць, працівники державного управління – 2467 гривень, промисловості – 2448 гривень. Більшими за середні були зарплати працівників лісового господарства –2337 гривень, транспорту та зв’язку – 2328 гривень.
Натомість високими зарплатами не можуть похизуватись працівники підприємств текстильного виробництва, виробництва одягу, хутра та виробів із хутра, з оброблення деревини та виробництва виробів з деревини (крім меблів), рибальства та рибництва. Рівень їхньої зарплати перебував у межах 57–63% від середньообласного показника.
Понад два десятки на місце
Станом на 1 липня в державній службі зайнятості на обліку перебувало 15,9 тисяч людей, які шукали роботу. Натомість пропозицій вільних робочих місць і вакантних посад було лише 574.
Таким чином, на одне робоче місце претендували відразу 28 осіб. До речі, подібна ситуація була і рік тому – тоді у червні на вакантне місце було 29 претендентів. Загалом же у червні роботу отримали 3276 осіб – 15,7% від усіх.
Зважаючи на минулорічну статистику, можна прогнозувати збільшення пропозицій від роботодавців у серпні – переважно на сільськогосподарські роботи. Традиційне зменшення кількості запропонованих вакансій відбудеться наприкінці осені-початку зими.
Рівень зареєстрованого безробіття становив 2%, що на 0,1 відсотковий пункт більше, ніж рік тому.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 18574 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини
.ua
Олена Тополя, Karna, Володимир Дантес, Діти інженерів, Скай, Renie Cares, El Кравчук: добірка нової української музики
20.04 Володимир Дантес долучився до створення останньої пісні гурту "Діти інжене ...
Графік відключень гарячого водопостачання у будинках Хмельницького
20.04 Вже з наступного тижня в Хмельницькому за графіком вимикатимуть централізо ...
Між Ізяславом та Славутою з'явився новий веломаршрут
20.04 Його загальна протяжність становить майже 20 кілометрів.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...