У Хмельницькому потрібні швачки і водії, а не менеджери і програмісти

У Хмельницькому потрібні швачки і водії, а не менеджери і програмісти

Тим не менш, робітничих спеціальностей хмельничани набувають неохоче



- Більшість пропозицій роботи – це робітничі професії. Але майже 60% безробітних, які перебувають в нас на обліку, мають вищу освіту, - каже заступник директора Хмельницького міського центру зайнятості Інна Білик.


Потрібні менеджери зі збуту

Домінуючими видами економічної діяльності в нас в місті є торгівля, заклади громадського харчування, автоперевезення. З початку будівельного сезону актуальними є будівництво, комунальне господарство, сфера послуг невиробничого характеру – це і перукарські послуги, і ремонтні послуги. Також працюють великі підприємства – радіозавод, тобто державне підприємство «Новатор», завод «Темп», завод ковальсько-пресового устаткування і дрібні приватні підприємства цього напрямку.

- Велика потреба є в продавцях продовольчої та непродовольчої групи товарів, у контролерах-касирах, касирах торгового залу, продавцях-консультантах, торгових агентах. Також потрібні менеджери, але більше зі збуту, ніж з постачання, - каже Інна Білик.

До видів економічної діяльності, куди відносяться підприємства громадського харчування, є багато замовлень на сьогоднішній день на кухарів, офіціантів, барменів. Маємо гарний ринок збуту. Як наслідок — однією з домінуючих професій є професія швачки. Також у швейному виробництві потрібні кваліфіковані розкрійники-закрійники, прасувальниці.


Монтажники-висотники

Користуються попитом водії. Як правило, ті, хто має допуск до газових установок і перевезень з причепом, а також дозвіл на пасажирські перевезення.

Дуже гарний попит є на будівельні професії – це і лицювальники-плиточники, бетонярі, мулярі, штукатури, електрогазозварники, монтажники гіпсокартонних конструкцій.

Серед сфери послуг можна виділити майстрів манікюру та педикюру.

- На перукарів ажіотаж трохи спав. Можливо, у зв’язку з тим, що наші навчальні заклади випустили багато таких фахівців. Періодично буває спалах вакансій для бухгалтерів – як правило, кількість пропозицій роботи зростає перед плановими квартальними та річними звітами, - каже заступник директора міського центру зайнятості Інна Білик.

Для чоловіків періодично бувають вакансії на некваліфіковані роботи – роботи з благоустрою, двірники, вантажники, комплектувальники. Для жінок актуальними є пропозиції роботи, які не потребують кваліфікації – прибиральниці, пакувальниці.


Робітники найзатребуваніші

На сьогоднішній день домінують пропозиції роботи за робітничими професіями.

Як правило, до центру зайнятості приходять шукати роботу ті, хто має вищу освіту. Більшість з них молодь, або ж люди, які тривалий час не працювали за основною професією, але все ж намагаються влаштуватись.

- На жаль, ми не можемо влаштувати на роботу багато людей з дипломами менеджерів.

Тому центр зайнятості проводить профорієнтаційну широкомасштабну роботу, «підштовхуємо» людей до того, щоб вони набували робітничих професій, - каже Інна Білик.

За словами заступника директора центру зайнятості, важко влаштувати і економістів. Причина – професія себе дещо пережила – сьогодні потрібні аналітики, маркетологи, а не економісти, яких продовжують готувати навчальні заклади. Також наразі проблемним є працевлаштування системотехніків і програмістів, зокрема нашого політехнічного коледжу, національного університету, випускники, які вчились в інших містах. Причина – перенасичення ринку праці.



Хто заробляє найбільше

За даними статистиків, середня зарплата працівників області в травні становила 2021 гривню. Це майже вдвічі більше встановленого прожиткового мінімуму для працездатної особи та мінімальної зарплати, яка становить 960 гривень. Проте на 21,4% нижче, ніж в середньому по Україні.

Вище середнього рівня по області була зарплата в фінансистів, управлінців і працівників промисловості. Так, працівники фінансової діяльності в середньому заробляли по 3934 гривні на місяць, працівники державного управління – 2467 гривень, промисловості – 2448 гривень. Більшими за середні були зарплати працівників лісового господарства –2337 гривень, транспорту та зв’язку – 2328 гривень.

Натомість високими зарплатами не можуть похизуватись працівники підприємств текстильного виробництва, виробництва одягу, хутра та виробів із хутра, з оброблення деревини та виробництва виробів з деревини (крім меблів), рибальства та рибництва. Рівень їхньої зарплати перебував у межах 57–63% від середньообласного показника.


Понад два десятки на місце

Станом на 1 липня в державній службі зайнятості на обліку перебувало 15,9 тисяч людей, які шукали роботу. Натомість пропозицій вільних робочих місць і вакантних посад було лише 574.

Таким чином, на одне робоче місце претендували відразу 28 осіб. До речі, подібна ситуація була і рік тому – тоді у червні на вакантне місце було 29 претендентів. Загалом же у червні роботу отримали 3276 осіб – 15,7% від усіх.

Зважаючи на минулорічну статистику, можна прогнозувати збільшення пропозицій від роботодавців у серпні – переважно на сільськогосподарські роботи. Традиційне зменшення кількості запропонованих вакансій відбудеться наприкінці осені-початку зими.

Рівень зареєстрованого безробіття становив 2%, що на 0,1 відсотковий пункт більше, ніж рік тому.

 

Оксана ІСАЄНКО

 

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад