Легальна робота сьогодні – гідна пенсія завтра
Однією з найболючіших проблем нашого сьогодення та “чорною плямою” суспільства є виплата заробітної плати” у конвертах”. Питання виплати офіційної, прозорої зарплати сьогодні дуже актуальне. Адже більшість працівників іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати офіційну (часто мінімальну) та неофіційну (значно вище мінімальної) зарплатню. Трапляється, що вони навіть не знають про те, що їхня “прозора” зарплата значно відрізняється від тої, яка записана у відомості. Ця різниця з’ясовується згодом, коли працівнику потрібна довідка про доходи, наприклад, для отримання кредиту чи для пред’явлення у Пенсійний фонд при оформленні пенсії. От тоді шило і вилазить з мішка.
Приховування реального доходу впливає на недостовірність наданої інформації при зверненні за соціальними пільгами, призводить до втрати трудового стажу при розрахунку розміру пенсії.
Відсутність внесків до фондів соціального страхування унеможливлює соціальний захист працівників, такі особи втрачають право на отримання гарантованої державою відпустки, своєчасно та не нижче мінімальних гарантій в оплаті праці заробітної плати, на здорові, безпечні умови праці.
Проблема виплати зарплатні “у конвертах” – це своєрідний трикутник: працедавець – робітник – держава. Тому боротися із цією проблемою потрібно, об’єднавши зусилля. Пенсійний фонд, управління праці, соціального захисту населення і охорони здоров’я, державна податкова інспекція проводять перевірки платників – «мінімазаторів», цілеспрямовану роз’яснювальну роботу щодо повноти та правильності виплати заробітної плати, сплати податку і обов’язкових платежів у відповідні фонди. Проте, значна частина громадян не знає чинного законодавства про працю. Працівники досі вважають, що, як і раніше, відмітка в трудовій книжці дасть їм можливість одержувати пенсію в повному обсязі, але це не так. Адже Пенсійний фонд проводить персоніфікацію, веде особові рахунки по сплаті пенсійних внесків по кожному платнику, від суми яких буде нараховуватись відповідний розмір пенсії.
Відрадно, що є роботодавці, які усвідомлюють свою відповідальність перед працівниками, перед державою і виплачують заробітну плату прозоро та сплачують із неї належні податки та платежі. Хочеться відмітити керівників таких підприємств:
ТОВ НВП «Трансприлад»;
ПМП «Нігва»;
ТОВ «Інтерпродсервіс»;
ДП «Граніт»;
ПП «Еверслі»;
ПВНВП «Укрекспо – Експрес».
Сьогодення вимагає, щоб питання легалізації зайнятості жителів м. Хмельницького було в центрі діалогу усіх сторін соціального партнерства. Тому управлінням Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому щомісячно проводиться моніторинг застрахованих осіб, та осіб, які виконують роботи за договорами цивільно – правового характеру щодо розміру нарахованої заробітної плати. Дані по результатах проведеного моніторингу надаються до відома та прийняття мір міському голові, управлінню праці, соціального захисту населення і охорони здоров’я та Державної інспекції з праці в Хмельницькій області. При цьому, вказуються платники, у яких зменшилася кількість працюючих та зменшився фонд оплати праці для планування проведення перевірок.
Найпершими у списку на проведення радикальних заходів після аналізу звітності такі роботодавці:
ТОВ „Хмельницьклегпром”, де середня зарплата на одного працюючого не досягає і третини від мінімальної заробітної плати в країні;
ЗАТ «Хмельницький Завод експериментального виробництва» - середня заробітна плата в 2,5 рази менше за мінімальну;
ПП ”Стражнік” 24 працівникам в березні нараховано зарплату нарівні, значно нижчому за мінімальний;
ПП „Хелслайф” – середня зарплата працівників в 2 рази менша ніж мінімальна.
Приватний підприємець Мішин олександр Володимирович – 17 працівників в середньому в місяць „отримують” 653 грн.;
Приватний підприємець Ващук Леонід Петрович – 609 грн. середня заробітна плата (17 працівників).
Приватний підприємець Бондар Світлана Миколаївна – 580 грн. середня зарплата працівника в місяць (12 працівників).
І цей список ще можна продовжувати, загалом 2425 роботодавців в місті нараховують своїм працівникам заробітну плату нижче, або на рівні мінімального розміру. 9670 осіб, що є найманими особами цих роботодавців позбавлені соціального захисту державою. Найманому працівникові необхідно зайняти чітку позицію - наполягати на виплаті заробітної плати з дотриманням вимог чинного законодавства.
Принагідно, звертаємось до керівників, які надають перевагу виплаті зарплати в так званих “конвертах” із закликом проявити свою громадянську позицію і легалізувати реальну зарплатню працівників не визначаючи їм сумного майбутнього.
Просимо роботодавців, працівників, інших небайдужих громадян звертатися з питань легалізації «тіньової» зайнятості населення за телефоном “гарячої лінії” : 70-24-33 в управлінні Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому.
Заступник начальника управління –
начальник відділу обліку надходження платежів М.А. Лужанінова
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 19417 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини .ua
Напав посеред вулиці та відібрав сумку: у Шепетівці затримали чоловіка
28.12 Правоохоронці встановили місцезнаходження зловмисника за кілька годин.
Кращі педагоги і науковці Хмельниччини: кого відзначили премією Миколи Дарманського
28.12 Премію присвоїли у 9 номінаціях.
На щиті повернулись додому четверо захисників з Хмельниччини
28.12 Із воїнами прощалися у Меджибізькій, Війтовецькій, Полонській та Маківські ...
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...