Місцевий бюджет чи каса по виплаті зарплати?

З 30 червня по 2 липня в Іллічівську проходив VII Український муніципальний форум, організований Асоціацією міст України, в якому брали участь мери, представники органів державної влади і місцевого самоврядування, народні депутати України, експерти, учені, а також зарубіжні гості - представники канадських муніципалітетів і Національної асамблеї міських муніципалітетів Азербайджану.
На форумі піднімалися питання бюджетного забезпечення місцевого самоврядування. Вже півроку українські міста живуть по місцевих бюджетах, складених на оновленій податковій і бюджетній базі. Міський голова міста Хмельницького Сергій Мельник назвав проблеми фінансового забезпечення місцевих громад.
В першу чергу, ця невідповідність між завданнями, поставленими перед місцевою владою, і ресурсами, необхідними для їх виконання; непрозорість розподілу трансфертів з державного бюджету; перевищення державних субвенцій над власними бюджетними надходженнями; необгрунтовані ускладнення процедури здійснення місцевих позик.
Державне казначейство кошти до місцевих бюджетів перераховує нерівномірно, як правило, гроші приходять в другій половині року, а то і у кінці, часу на їх використання практично не залишається, через що неосвоєні кошти повертаються до держбюджету. Так, в 2010 році неосвоєними залишилися 162 млн. грн.
Промовці говорили про те, що на виконання делегованих державою повноважень спрямовується левова частка доходів місцевої казни. Витрати місцевих бюджетів, спрямовані на захищені статті (зарплату працівникам бюджетних установ, оплату енергоносіїв, харчування, медикаментів), складають від 80 до 90 відсотків. Ситуація ускладнюється підвищенням оплати праці у бюджетній сфері, оскільки вже існуючий 20-мільярдний дефіцит ресурсів з фінансуванняделегованих повноважень збільшиться ще більше.
По суті, місцеві бюджети забезпечують тільки виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери і оплату енергоносіїв. Як зазначив один з промовців, "місцевий бюджет перетворився на касу з виплати заробітної плати". На фінансування житлово-комунального господарства, благоустрій, ремонт вулиць, виконання інших місцевих програм практично нічого не залишається.
Основним джерелом поповнення місцевої казни є тільки податок на доходи фізичних осіб, а питома вага місцевих податків і зборів складає трохи більше 1 відсотка, тоді як в країнах ЄС вони доходять до 30 відсотків. Так "агукалося" міським бюджетам скорочення місцевих податків. Особливо це позначилося на комунальному дорожньому господарстві, яке після скасування податку з власників транспортних засобів виявилося недофінансованим.
Більше того, головним розпорядником субвенцій на будівництво і ремонт дорогий Кабмін призначив "Укравтодор", а виконавцем бюджетної програми по ремонту доріг - облдержадміністрації, які визначають замовників робіт. У такій ситуації органи місцевого самоврядування не мають впливу на виконавців робіт, не можуть контролювати якість ремонту, хоча дороги залишаються на балансі комунальних дорожніх підприємств.
Джерело: Вечерняя Одесса
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
4145
5728
Робота в Кам’янці-Подільському
376
336
156
109
114
105
39
15
35
14
76
46
45
34
63
34
42
50
23
25
60
60
35
21
77
100
30
16
38
23
67
83
19
10
17
16
17
10
53
30
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Хмельницькому та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 20381 грн.
за даними Статуправління Jobs.km.ua
- 9675 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Новини
.ua
Олена Тополя, Karna, Володимир Дантес, Діти інженерів, Скай, Renie Cares, El Кравчук: добірка нової української музики
20.04 Володимир Дантес долучився до створення останньої пісні гурту "Діти інжене ...
Графік відключень гарячого водопостачання у будинках Хмельницького
20.04 Вже з наступного тижня в Хмельницькому за графіком вимикатимуть централізо ...
Між Ізяславом та Славутою з'явився новий веломаршрут
20.04 Його загальна протяжність становить майже 20 кілометрів.
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...