Відповіді юриста про роботу в Хмельницькому

іванов 23.05.2010

моій дружині відказали в реестраціі на біржі праці.мотивуючи тим що вона член селянського господарства.дійсно в нас50 соток землі.але доходу з них нема.садимо для себе.не на продаж.що робити.як бути.

Відповідь юриста Руслана Максимова

Якщо підходити до питання реєстрації Вашої дружини формально, тобто суто з точки зору діючого закону, то працівники служби зайнятості нічого не порушили, відмовивши їй в реєстрації. Особливі умови реєстрації в службі зайнятості членів особистих селянських господарств передбачені п. 2 та 4 порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних (затверджений постановою Кабміну України від 14.02.2007 р. № 219).
Але, з іншого боку, чи справедливими є такі норми, які відносять членів особистих селянських господарств до категорії зайнятого населення, відбираючи у людей, що живуть в селі, право на матеріальну допомогу по безробіттю? Адже ці люди, працюючи, набували страховий стаж, сплачували зі своєї зарплати внески до Фонду страхування на випадок безробіття. А коли залишились без роботи і звернулись за страховим відшкодуванням (бо втрата заробітної плати є страховим випадком), то їм тут же відмовляють в призначенні і виплаті страхового відшкодування. То від чого ж тоді страхує селян Фонд страхування від безробіття, якщо права на страхове відшкодування вони позбавлені, а внески до Фонду платити зобов’язані? Це правильніше буде назвати здирництвом, аніж страхуванням.
Особисте селянське господарство дає можливість людям прогодуватися, але повноцінним доходом їх не забезпечує, це треба розуміти і з цього треба зробити висновки.
А поки залишається чинною ця несправедлива норма в законі, то виходом є або запровадження для членів особистих селянських господарств добровільного (а не обов’язкового) страхування від безробіття, коли їх змушують віддавати частину зарплати невідомо за що, або ж скасування тих особливих норм реєстрації в службі зайнятості, що діють для членів особистих селянських господарств.
Бо зараз виходить так, що держава просто зловживає тією обставиною, що люди швидше відмовляться від мізерної (в більшості випадків) допомоги по безробіттю, але не відмовляться від шматка землі, з якого люди годують свої сім’ї.
Як результат, права людей, що живуть в сільській місцевості, залишаються ущемленими державою.

відправити другу | друкувати | нагору

Нагору Назад