Відповіді юриста про роботу в Хмельницькому

Наталія Мишко 23.06.2013

Доброго дня! Я студентка КПНУ імені Івана Огієнка, що в Кам"янці-Подільському. В мене до вас таке запитання: Я навчалась 5 років в педагогічному університеті за кошти бюджету. Чи зобов"язана я відпрацювати тепер три роки, якщо в мене не було направлення, а вони його не дають, оскільки місць по всій території України немає. І чи змушена я буду відпрацьовувати, якщо я вступлю в магістратуру на заочне відділення, але на платну форму. Я читала закони новвовведені, згідно з якими ніхто не зобов"язаний відпрацьовувати 3 роки, якщо немає для цього роботи. І ще...вони вимагають довідки про працевлаштування. Де їх взяти, якщо наразі їм прийшли відмови з всіх шкіл?

Відповідь юриста Руслана Максимова

Доброго дня!

Кожного року влітку доводиться відповідати на те ж саме питання, яке задаєте і Ви. Тобто, описане Вами беззаконня продовжується з року в рік і кінця-краю тому не видно.
Отже, пам'ятайте такі прості речі: якщо хтось і чогось від Вас вимагає, Ви в свою чергу вимагайте від них письмових обгрунтувань тих вимог.
Отже:
1. Якщо від Вас вимагають відпрацювання протягом трьох років - скажіть, що Ви готові відпрацьовувати, тільки нехай ВОНИ (а не Ви) подбають про робоче місце для Вас і про нормальні соціально-побутові умови для проживання за місцем роботи (житло за рахунок роботодавця і т. ін.).
2. Якщо від Вас вимагається довідка про працевлаштування - вимагайте письмових обгрунтувань, в яких мають бути вказані конкретні норми діючого законодавства, відповідно до яких на Вас покладається обов'язок надати таку довідку. Немає законних підстав - не буде і довідки. Нехай собі це затямлять.
3. Якщо Вам погрожують тим, що не дадуть на руки диплом - зветрйтесь ПИСЬМОВО до адміністрації навчального закладу з вимогою - нехай пояснять, які норми якого закону надають їм право відмовити Вам у видачі диплому. Якщо виникне необхідність відпраляти таке письмове звернення - відправте його на адресу ректорату рекомендованим листом з описом вкладень і з повідомленням про вручення адресату. Копію або другий примірник цього звернення залишіть у себе.
І пам'ятайте - ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Про це говорить стаття 19 Конституції України.

відправити другу | друкувати | нагору

Нагору Назад