Відповіді юриста про роботу в Хмельницькому

Анастасія 06.06.2013

Доброго дня. Чоловік звільняється за власним бажанням так як оклад з 2000 грн перевели на 940 грн. Він один годувальник в сім'ї ( я в декретній відпустці), чи може він стати на біржу? І чи мали право йому зменшувати оклад?

Відповідь юриста Руслана Максимова

1. В центр зайнятості Ваш чоловік має право стати на облік, незалежно від причин звільнення.
2. Звільнятися Вашому чоловікові треба не за власним бажанням, тобто не за статтею 38 Кодексу законів про працю, а за пунктом 6 статті 36 КЗпП, тобто в зв'язку з відмовою від продовження роботи, що зумовлена істотними змінами в умовах праці, а саме - в умовах її оплати. Саме за цією статтею треба звільнятись, пам'ятайте про це!
3. У випадку звільнення за власним бажанням Ваш чоловік не зможе одержувати допомогу по безробіттю протягом перших трьох місяців (90 днів) з дня надання йому статусу безробітного, тому так звільнятись не треба!
4. Про зміни в умовах праці та про зміни в умовах оплати праці роботодавець зобов'язаний інформувати працівника за два місяці до впровадження цих змін (статті 32, 103 КЗпП). Якщо такого попередження не було, то зниження окладів є незаконним. В цьому випадку їх скасування можливе у випадку втручання в ситуацію, що склалася на підприємстві, контролюючих органів - Державної інспекції праці або прокуратури.

відправити другу | друкувати | нагору

Нагору Назад

Хостинг: Дата-центр GMhost. Адреса: 29007, Україна, м.Хмельницький, вул.Заводська, 46. Тел. 067-119-6-777. Email: support@gmhost.com.ua

Власник сайту: ПП "Редакція газети «Є»". Адреса: 29014, Україна, м. Хмельницький, вул. Проскурівського підпілля, 203. Тел. +38 (0382) 702-602