Відповіді юриста про роботу в Хмельницькому

Суткевич Світлана 26.05.2013

Добрий день!
Уже двічі хотіла записати на чергу у дитячий садочок свою дочку (їй 1,6 р.), проте мені відмовляють, кажуть що ще рано, а знайомій відмовили коли було дитині 2р.- вже пізно.
Скажіть будь ласка, які документи потрібно мати з собою, як правильно написати заяву, щоб записати дитину у чергу дитячого садка і куди можна звернутись, якщо відмовляються навіть приймати дану заяву ( я проживаю у Хмельницькому районі).
Зазделегідь дякую!

Відповідь юриста Руслана Максимова

Проблема з оформленням дітей у дитячі садки дійсно існує, але вона значною мірою створюється штучно. Найчастіше керівник дошкільного дитячого закладу просто чекає від Вас хабара, одержавши якого, відразу знайде вільне місце для Вашої дитини. Також у дитсадках часто існують негласні списки, записавшись заздалегідь у який, Ви можете потім оформити дитину в сад з наступного навчального року.
Якщо Вам навідріз відмовляють в оформленні дитини в садок, наберіться терпіння і дійте.
Для оформлення дитини в дитячий садок Вам будуть потрібні такі документи:
– Заява про прийом.
– Свідоцтво про народження Вашої дитини.
– Медична довідка про стан здоров'я дитини, яку можна оформити в дільничного лікаря після обходу лікарів і одержання результатів аналізів.
– Медична довідка про епідеміологічне оточення, дійсна 3 дні, також береться в дільничного лікаря.
Всі ці документи спочатку спробуйте подати особисто.
Всі документи майте у двох примірниках – один примірник подаєте в дитячий садок, а другий залишається у Вас.
При подачі заяви вимагайте, щоб на всіх поданих документах була поставлена відмітка про одержання – порядковий номер, прізвище працівника, що прийняв заяву, дата, підпис.
В іншому випадку можете поштою відправити цінний лист з описом вкладених документів і з повідомленням про вручення.
В наступні 30 днів від дня одержання документів керівник дитячого садка зобов'язаний прийняти дитину в садочок. Якщо в документах є неточності, заява повинна бути Вам повернута з роз'ясненнями не пізніше 7 днів від дня одержання.
У випадку відмови в прийомі Вашої дитини в дитячий садок, адміністрація дитсадка зобов'язана Вам дати письмову відповідь із відмовою і з обґрунтованим поясненням причин відмови.
Якщо керівник конкретного дитячого садка не приймає від Вас заяву, відмовляється приймати дитину в дитячу установу або не дає відповіді на заяву протягом 30 днів, Ви можете подати скаргу в управління освіти або в суд.
Скарга в управління освіти за місцем Вашого проживання повинна бути складена відповідно до норм Закону «Про звернення громадян». Факт одержання Вашої скарги повинен бути завірений підписом відповідальної посадової особи та порядковим вхідним номером, якщо скаргу Ви передаєте особисто. Також Ви можете відправити скаргу поштою рекомендованим листом. На розгляд скарги також відводиться 30 днів.
Якщо все вищевикладене не подіє, – звертайтесь до суду. В цьому випадку Вам треба бути готовою до паперової і фінансової тяганини, так що краще вибрати дитячий садок той, у який приймуть Вашу дитину приймуть більш охоче.

відправити другу | друкувати | нагору

Нагору Назад