Відповіді юриста про роботу в Хмельницькому

Віта 06.04.2013

Я навчалась в університеті на стаціонарі за державним замовленням, який закінчила у лютому 2013 року. Направлення на роботу не отримала. Скажіть чи можу я в такому випадку стати на біржу праці (трудової книжки не маю)? В який термін та на яких умовах потрібно працевлуштуватися, щоб не повертати кошти за навчання державі?

Відповідь юриста Руслана Максимова

1. В центр зайнятості на облік Ви можете стати. Якщо Ви вперше шукаєте роботу, то для цього Вам не потрібна буде трудова книжка, але потрібне буде направлення на роботу, на якому роботодавець-замовник має зробити запис про відмову в прийомі на роботу і скріпити цей запис печаткою або довідка про надання можливості самостійно працевлаштовуватися. Форми цих документів затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 р. N 992. Також потрібен буде Ваш паспорт, ідентифікаційний код і документи про освіту.
2. Про Ваш обов'язок повертати державі кошти за навчання Вас, швидше за все, залякують. Тому, якщо в навчальному закладі з Вас вимагатимуть повернення коштів, запитайте у них, згідно якої статті якого закону Ви повинні це робити. Якщо вони назвуть або покажуть вам цю статтю, цей закон - зверніться до мене ще раз.

відправити другу | друкувати | нагору

Нагору Назад