Відповіді юриста про роботу в Хмельницькому

Ирина 02.02.2013

Доброе утро! Ситуация сложилась следующим образом. После выхода из отпуска темпы развития организации набрали оборот, который я чисто физически выдержать не могу (трижды теряла сознание от переутомления). Мною было написано заявление об увольнении по собственному желанию. Центральный офис находится вне пределов города. На корпоративную почту был "скинут" приказ для ознакомления о моем увольнении по собственному желанию. Я практически отработала положенные две недели. Представители фирмы приезжали на документальную проверку (никаких актов в результате предоставлено не было), плюс ко всему проводили собеседование с кандидатами (насколько я поняла практически безрезультатно). После возвращения комиссии в центральный офис в телефонном режиме мне было предложено отработать еще две недели или... в противном случае меня уволят по статье как несправившуюся с обязанностями. Агрументируют "статью" тем, что на центральном офисе есть служебные записки о том, что я не в достаточной мере выполняю свою работу, но я ни разу еще не получала выговор, оформленный документально. Конечно, я отказалась, т.к. уже нашла новую работу с более приемлемым графиком. На данный момент на фирме я проработала 10 месяцев. Насколько правомочны действия организации? И какими должны быть мои действия?

Відповідь юриста Руслана Максимова

1. Дії адміністрації організації, в якій Ви зараз працюєте - неправомірні, і більше того, ці дії - протизаконні.
2. Якщо Ви виявили бажання звільнитись за власним бажанням без поважної причини, то ч. 1 ст. 38 Кодексу законів про працю зобов'язує Вас письмово попередити про це адміністрацію за два тижні. Ви це зробили, намірів відносно звільнення не змінили, тому через 2 тижні адміністрація була зобов'язана Вас звільнити, видавши на руки трудову книжку з відповідним записом, а також всі належні Вам розрахункові суми (зарплата, компенсація за невикористану відпустку тощо). У випадку порушення Ваших прав щодо строків одержання трудової книжки і розрахункових грошей, адміністрація несе відповідальність, передбачену ст. 116, 117 Кодексу законів про працю (рекомендую самостійно ознайомитись зі змістом цих статтей).
3. Відповідно до ст. 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. А Вас примушують відпрацьовувати ще 2 тижні, хоча законом це не передбачено.
4. Відповідно до ч. 2 ст. 43 Конституції України, використання примусової праці забороняється. Те, що зараз Вам нав'язують - є примушуванням до праці.
Тобто, як бачите, зі сторони адміністрації організації, в якій Ви працюєте, відбувається порушення Ваших трудових і навіть конституційних прав. Ви можете про це прямо письмово вказати, звернувшись до адміністрації, яка дозволяє собі порушувати Ваші права. Якщо ж можливості для діалогу з адміністрацією вичерпані, то раджу Вам звернутись до Територіальної державної інспекції праці, або до прокуратури за місцем проживання.

відправити другу | друкувати | нагору

Нагору Назад