Відповіді юриста про роботу в Хмельницькому

Анастасія О. 18.10.2012

Доброго дня!
Склалась наступна ситуація: в батьків була квартира в кредит. На певному році кредиту батько захворів, та в батьків не було змоги і кредит платити і лікування оплочувати. Квартиру продали, і погасили залишок по кредиту, решта грошей пішло батькові на лікування. Нажаль батька тепер не має, і не має житла в мами і в мене відповідно. Я одружена, і мене не проти прописати батьки чоловіка до нього в село, от в мене і виникає питання а що з мамою? Чи можлива їй якась допомога з наданням гуртожитку, наприклад? Вона ФОП і зараз без прописки. Я так розумію що якщо у податковій дізнаються то треба буде закривати діяльність? Прописатись їй нема де, і коштів на житло відповідно не має, навпаки ще є борги по лікуванню батька.
Як з юридичної точки зору? Допоможіть, будь ласка.

Відповідь юриста Руслана Максимова

1. Відповідно до ч. 2 ст. 46 Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб", відсутність фізичної особи - підприємця за зазначеним місцем проживання є підставою для внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних ф фізичних осіб. В свою чергу, наявність такого запису в Єдиному реєстрі є підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця. Тобто, підприємницька діяльність може бути закрита навіть без дій зі сторони фізичної особи-підприємця. Але головною проблемою, очевидно, є не закриття підприємництва, а відсутність житла.
2. Статтями 47, 48 Конституції України за громадянами закріплене право на житло. Громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату відповідно до закону (ч. 2 ст. 47 Конституції України). Тому Вашій мамі, щоб реалізувати своє конституційне право на житло, необхідно звертатись до місцевої адміністрації і до місцевої ради з тим, щоб їй було виділено соціальне житло - наприклад, кімната в гуртожитку. Розумію, що добитись позитивного вирішення цього питання буде непросто. Тому, якщо будуть відповіді з відмовами, звертатись з цими відмовами вже до вищих органів влади. Наприклад, якщо відмовила районна адміністрація - звертатись до обласної адміністрації, і до звернення докладати копію відмови від нижчестоящих органів. І так діяти аж до повного вирішення питання - цілеспрямовано, спокійно і наполегливо.

відправити другу | друкувати | нагору

Нагору Назад