Відповіді юриста про роботу в Хмельницькому

Горун Юрій Юрійович 11.10.2012

Здравствуйте. Влаштувався на роботу у Фокстрот продавцем консультантом, працюю 3 місяці, мене не перевели ще зі стажера у продавці. Найшов краще місце, подав заяву на звільнення. Хотів би щоб мені виплатили кошти за останій місяць. Колеги розповіли що ті хто звільняються не получають більше ні копійки від компанії, цими коштами покривають недостачі на магазині. І ще один момент за який можливо можна зачипитися : я підписував документ у якому вказано що я маю працювати 8 годин в день, а в дійсності я працював 10,5. А за статею 4 КЗпП Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо роботодавець порушує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору. При звільненні працівника за такими підставами роботодавець повинен виплатити вихідну допомогу.

Відповідь юриста Руслана Максимова

Якщо виникають труднощі зі звільненням, контролюйте такі моменти, які Ви можете використати на свою користь:
1. Факт повного розрахунку з Вами повинен бути документально підтверджений. Наприклад, у відомості виплати зарплат за кожний відпрацьований місяць має бути Ваш підпис про одержання зарплати. Якщо ж зарплата перераховувалась на банківську платіжну карту, то мають бути документи, що підтверджують перерахунок грошей на Ваш зарплатний рахунок за кожен відпрацьований місяць.
2. Якщо Ви не підписували договору про матеріальну відповідальність, то ніхто не має права забирати Вашу зарплату в рахунок покриття недостач. І навіть якщо договір про матеріальну відповідальність був підписаний, існують обмеження при здійсненні відрахувань із зарплати, визначені ст. 127, 128 Кодексу законів про працю.
3. Про те, що ви працювали понаднормово, Ви можете довести, скориставшись, наприклад, розпорядком роботи магазину і графіком Ваших виходів на роботу, який Вам був повідомлений адміністрацією магазину (можливо, навіть під Ваш особистий підпис).
4. При звільненні з роботи з поважної причини (а порушення роботодавцем трудового законодавства є поважною причиною для звільнення), Вам належить довести факт допущення таких порушень щодо Вас зі сторони роботодавця, і в цьому випадку згідно ст. 44 Кодексу законів про працю Ви здобуваєте право на одержання вихідної допомоги в розмірі не менше від трьох середньомісячних заробітків.

відправити другу | друкувати | нагору

Нагору Назад